Jak pościel jedwabna służy skórze i włosom

Pościel jedwabna jest uznawana za najbardziej ekskluzywny wybór do sypialni, idealny dla osób, które chcą się w łóżku cieszyć niesamowita miękkością oraz delikatnością. Wiele zalet przemawia za wyborem pościeli jedwabnej. Są to między innymi jej wysoka przepuszczalność powietrza, a co za tym idzie bardzo dobra termoregulacja, a także odprowadzanie wilgoci. Jedwab jest ponadto bardzo miły w dotyku, co dodatkowo wpływa na komfortowy sen. W lecie jest przyjemnie chłodny, zaś zimą ciepły. To jednak jeszcze nie wszystkie walory pościeli jedwabnej. Warto wiedzieć, jak doskonale wpływa ona na urodę, a ściślej mówiąc na kondycję skóry oraz włosów. Już po kilku tygodniach jej użytkowania można zobaczyć zaskakującą różnicę w porównaniu do ich stanu podczas używania innych rodzajów pościeli.

Jak pościel jedwabna dba o urodę?

pościel jedwabna – silk.pl

Jedwab jest naturalną tkaniną, która ma właściwości antyalergiczne. Dlatego spanie na pościeli jedwabnej pomaga walczyć z egzemą, swędzącą skórą czy też innymi problemami, które pojawiają się na twarzy na skutek działa alergenów. Te patogeny naturalną koleją rzeczy gromadzą się w tradycyjnej pościeli, lecz jedwab je „unieszkodliwia”. Podobnie zdecydowanie najlepszym wyborem dla osoby z łojotokiem jest pościel jedwabna. Spanie w niej jest jedną z metod wspomagających walkę z trądzikiem i łojotokowym czy też atopowym zapaleniem skóry. Jedwab działa bowiem łagodząco i kojąco. Dzięki swojej delikatności ten naturalny materiał doskonale sprawdzi się przy skórze skłonnej do podrażnienie, nawet jeżeli osoba śpiąca ma skłonność przez całą noc leżeć na twarzy.

Ponadto pościel jedwabna to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla osób, które chcą przeciwdziałać starzeniu. Delikatny naturalny materiał pozyskiwany z kokonów jedwabnika nie powoduje zagnieceń na twarzy czy dekolcie, a co za tym idzie nie przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek. Nietrudno sobie wyobrazić, że takie odkształcenia powstające na twarzy co noc bardo szybko się utrwalając Z pościelą jedwabną można tego uniknąć, więc jest to doskonała inwestycja dla pań w wielu dojrzałym oraz nawet młodszych, chcących zawczasu zapobiegać problemowi starzejącej się skóry.

Pościel jedwabna dla pięknych włosów

pościel jedwab silk.pl

Kobiety, którym zależy na dobrej kondycji włosów także powinny wybrać pościel jedwabną. Dzięki swej delikatności jedwab nie tylko sprawia, że włosy się nie puszą, nie kołtunią, a także nie niszczą podczas pocierania głową o poduszkę, ale także nabierają blasku i stają się bardziej miękkie i lejące. Rano włosy nie elektryzują się i z łatwością można je rozczesać. Dotyczy to zarówno włosów prostych, jak i loków. Ponadto dzięki temu, że jedwabna pościel dobrze odprowadza wilgoć, głowa mniej się poci więc włosy są dłużej świeże. Także osoby borykające się ze swędzeniem skóry głowy czy też łupieżem, mogą odczuć znaczącą ulgę dzięki spaniu na poszewce jedwabnej.

Jak widać pościel jedwabna to nie tyko mocny, komfortowy sen, ale także inwestycja w dbałość o kondycję skóry i włosów. Co prawda pościel jedwabna nie jest najtańszą alternatywą pośród różnych innych materiałów, jednakże jest ona naturalna co zdecydowanie sprzyja ciału. Poza tym, jeżeli będzie regularnie i delikatnie prana, posłuży przez wiele lat.